• allah müslüman mı

  21.
  Ateist bile olabilir. Tek tanrı olduğunu iddia ediyor ve kimseye inanmıyor. Kendisine inanmamızı istiyor. Her sonuç çıkabilir.
  3 ... butterfly girl
  #33081982 :)
 • erkekte 165 cm boy kısa mı sorunsalı

  34.
  Aaaa ne gerek var ki Niye çömeliyosun ayağa kalksana?
  2 ... butterfly girl
  #33081965 :)
 • kuran ı kerim

  1933.
  Açıkçası "gökten kitap indi" gibi bir hikâye bana hiç mantıklı gelmiyor. Bir kitap inecekse ortak bir dilde falan olmalıydı mesela arapça bir kitaptan diğer insanlar ne anlayabilirki? Ya da mesela neden araplara geldi? Diğer toplumların eksiği ne? Yani bana çok basit geliyor, manasız geliyor. Mantıklı bulmuyorum. Tavsiyem yurtdışına çıkın ve oradaki toplulukları tanıyın. Dünyaya bakın ve dinlerin neden oluşturulduğunu keşfedin.
  1 -1 ... butterfly girl
  #33073361 :)
 • reis emrederse rusya ya gireriz

  3.
  ay hadi inşallah! ......... .......
  1 ... butterfly girl
  #33073203 :)
 • kenan sofuoğlu

  419.
  Kendisi duyarlı bir insan.. Hem medyadan gördüğüm kadarıyla hemde dışardan gözlemlediğim haliyle gayet cana yakın. Geçen yıl istanbul ziyaretimde bir baktım aynı otelin lobisindeyiz. Kendisini tanıyan kimseyi kırmadı tek tek fotoğraf çektirdi yanlarında bulunan tshirtlerden falan verdi. Yani demem o ki ülkede bu kadar büyük bir felaket yaşanmışken açılışlar, hız denemeleri vs hiç şık değil. Bu kez yakıştıramadım.
  2 ... butterfly girl
  #33067710 :)
 • orijinalinden iyi olan cover lar

  86.
  Kalben - haydi söyle.

  Bir de şafak sezer'in uçan adam sabri olduğu vodafone reklamı. Bu reklam orijinal olaydan daha iyiydi ya:-)
  1 ... butterfly girl
  #33042931 :)
 • gerekirse rusya ya tazminat veririz

  27.
  Tabii hatta oturmaya gideriz onlarda gelir. Kısır yaparız, karpuz keseriz. Ha bir de bol bol domates ikram ederiz keza buradakinin kilo fiyatına orada 1 tane anca veriyorlar. Sonuç olarak malum şahıs mağdur şahıs oldu yine.
  ... butterfly girl
  #33038193 :)
 • bir renk olsanız hangi renk olurdunuz

  100.
  sanırım mavi, evet mavi olabilir, hatta kesinlikle mavi!

  Çaylağım ya en az 40 karakterli entry gir diye uyarı geliyor ondan uzatıyorum:-)) yoksa kararsız değilim mavi..
  ... butterfly girl
  #33038132 :)
 • sevilen biri nasıl unutulur

  9.
  Unutulması imkânsızdır bence. Geçmişe bakın, mutlaka aklınızda kalan hatıralar, isimler oluyordur. insan hiç bir şeyi unutmuyor biraz sıradan bir tespit ama alışıyor sadece olanlara.. Hatta unutmayı bırakın insan kimi zaman eski sevgilisini rol model alıp herkesin onun gibi olmasını bile isteyebiliyor.
  ... butterfly girl
  #33022517 :)
 • evde diş macunu yapmak

  3.
  harika bir bilgi bu! deneyeceğim hemen. temizlik uğruna diş macunu denen bir kimyasal madde kullanıyoruz yıllardır. doğal ve sağlıklı bir karışıma rastlamak harika.
  ... butterfly girl
  #33017378 :)
 • akşamları içilen çay sayısı

  3.
  hiç.. ben hiç çay içmem. bir mojito alayım.
  ... butterfly girl
  #33017361 :)
 • pedofili orospu çocukları ifşa

  27.
  Henüz çaylağım ancak önerim şu ki buradaki sapıkça entryler giren yazarlarada bir ifşa hareketi yapalım. Sadece bilgi paylaşımı ve seviyeli dostluklar için uygun bir sözlük oluşturabiliriz. Hem belki bu sayede sapıkça ileti yazan yorum yazan kişileri düzeltip iyi bir kalbe kavuşmalarını bile başarabiliriz.
  ... butterfly girl
  #33017111 :)
 • çaylak

  857.
  Garip bir durumla karşı karşıyayım. Şimdi dostlar ben sözlüğe kayıt oldum biraz entry girdim arada duruma bakıyorum nedir diye.. Ama bir bakıyorum entrylerim oylanmış, hatta özel mesaj yazanlar bile var. Ancak ben cevap atamıyorum ve halen çaylak görünüyorum sebebi nedir entry görebilen bir bilgilendirsin.
  1 -1 ... butterfly girl
  #33016781 :)
 • sütyen askısı görünen kemalist kız

  4.
  şimdi asıl mesele bu işte sevgili arkadaşlar.. Sürekli bir kadına bakarsanız bir noktasını görürsünüz elbet. Bu askısı olur, eteği olur vs. Yani giyimde bu tarz nüanslar var. Açıkçası bu konuda muzdarip olmakta haklıyım haklıyız.. Şimdi tshirt giydiğin zaman bir de alta sütyen ve atlet sahiden bu mevsimde kalın oluyor. Birinden birini giymesen "bir nebze ferahlıyım" desen işte böyle sınıflandırılıyorsun. Çünkü ne acı ki karşımızda her hareketten anlam çıkaran insanlar var. Bu bizim suçumuz değil.
  1 ... butterfly girl
  #33016478 :)
 • ağladığınız en saçma şey

  7.
  Araba sürmeyi yeni öğrenirken stop edince sinirden ağlamıştım. Halâ dalga konusudur bu olay. Neyseki otomatik vites olayını anlattılarda kâbus bitti. Baştan bilsem hiç ağlar mıydım!! Oh at d'ye devam! Yaşasın teknoloji.
  1 ... butterfly girl
  #33016407 :)
 • ümit besen

  130.
  Başka adlı albümünü alarak uzun bir zaman sonra bir cd almış oldum. Bu tip girişimlere hep sıcak bakarım.. O zamana dek dinlemesem de müslüm gürses'in bir ömür yetmez albümünüde almıştım. Ben başarılı buldum. Ümit besen'in bildiğimden çok öte donanımlı ve matrak biri olduğunu düşünüyorum..keşke albüm biraz daha sert olsaydı daha etkileyici olurdu o vakit!
  1 ... butterfly girl
  #33016373 :)
 • kalben

  110.
  Sanki haydi söyle eskiden beri onun şarkısıymışta ibrahim tatlıses cover yapmış gibi.. O denli iyi seslendirmiş parçayı.
  2 -1 ... butterfly girl
  #33016338 :)
 • su içen insanın asıl amacı

  48.
  Cildini nemli tutmakta olabilir. Su içerek kanınızı sulandırıp vücut yapınızı canlı tutarsınız.
  1 ... butterfly girl
  #32962362 :)
 • uludağ sözlük

  19010.
  Vallahi ben yeni kayıt oldum ama başlıklar korkutucu derece. Biraz tedirginim kimse bu başlıklara önceden bakmıyor mu? Denetleyen moderatör yok mu?
  2 ... butterfly girl
  #32959984 :)
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  9127.
  Bir gaza gelip işe başladım şimdi bırakmaya utanıyorum her sabah istemeden hazırlanıp işe gidiyorum ne yapsamki?
  2 ... butterfly girl
  #32959963 :)
 • yeni şeyler getiriyorum