• film önerileri

  199.
  küçük kıyamet.

  geçen gece yine izledim bu filmi. Meğer ben yıllar önce bu filmi ilk izlediğimde yanlış anlamışım. alt mesajları çözdükçe film başka bir hale evriliyor.
  2 ... butterfly girl
 • kaan tangöze

  425.
  Kim bu adam? Bir kadınla ufak bir kaçamak yapmış, kadın hamile kalınca mecburen evlenmiş, sonra yıllar önce lise çağında birlikte olduğu kızla mecburen evlendiği karısını aldatmış, çocuklarını aile sevgisinden mahrum bırakmış ve şimdi de eski karısı ve yeni sevgilisi arasında iğrenç bir tartışmaya sebep olmuş.

  Bu mu yani? Bu mudur?

  Rezillik.

  Aradaki yavrulara yazık oluyor. Her şeyden önce ana baba olmuş insanlar olarak uçkur peşine düşmek yerine ebeveyn olun.
  6 -1 ... butterfly girl
 • mavi gözlü kaslı kürt erkeği

  5.
  Oğlum madem buldun böylesini annene yollasana.. sen gibi bir piç doğuran anca onla tatmin olur.
  2 ... butterfly girl
 • dövmesi olan kadın namuslu mudur

  24.
  Sizin Namus anlayışınızın
  ne olduğunu karasu 'daki tesettürlü bacınızın kendisini komşusunun altındayken yatakta basan oğlunu öldürmesiyle görmüş olduk.

  O yüzden kimsenin dövmesini bekaretini konuşmaya hakkınız yok. Haydi gidin tren yapın konu komşu.
  3 -1 ... butterfly girl
 • aşk nedir

  63.
  Birine mantıksız ve gereksiz şekilde anlam verip, değer yüklemek ve sadece bir kaç yıl sonra bu anlam ve değerin gereksiz olduğunu anlayıp normale dönme durumudur. işte arada geçen süreye aşk diyorlar.
  4 -1 ... butterfly girl
 • şu an ne istiyorsun

  398.
  Eski bir teypte kasetten şarkı dinlemek.
  3 -1 ... butterfly girl
 • fatih terim

  6466.
  Kim ne derse desin. Kavga da bizim sevda da. Biz bir aileyiz.

  Kovduk, terk edildik, hakaret ettik, ağladık, lanet okuduk. Ama söz konusu Galatasaray olunca yine gerisi teferruat dedik.

  Bizim formamızdaki 4 yıldızın bir tanesini tek başına sen kazandın.

  Kim ne derse desin avrupa şampiyonluğumuzda başarının mimarı sendin.

  Yarı yolda bırakıp gittin. Gittinse gittin.. ayrılıklar da sevdaya dahil değil mi?

  Sen bizi bilirsin biz seni. Gerekirse gider o kebapçı dükkanını da parçalarız. Sen ordu maçında 2 - 0 yenikken nasıl taraftarınla bütünleşip maçı aldıysan tek sözle gider senin intikamını da alırız.

  Size ne oluyor kuşlar? Korksun çakma filozofunuz da futbol katili hocalarınızda..

  Biz yine sahaya çıkıyoruz. Klasik 4 4 2 . Ya da kısaca

  Taktik maktik yok bam bam bam!!!
  10 -18 ... butterfly girl
 • beni unutma

  206.
  (bkz: Beni hatırla)
  ... butterfly girl
 • nestor fernando muslera micol

  2331.
  2 senedir formsuz. Hadi geçen sene takım rezildi kimse laf etmedi ama bu yıl 4 ya da 5 gol attığımız maçlarda bile ilk gelen topta golü yedi. Ya da tam iyi oynarken yediği golle direncimizi kırdı. Artık baydı. Ya toparlanması gerek ya da bye bye demek gerek.
  2 -2 ... butterfly girl
 • eskiye özlem duyulmasının nedenleri

  15.
  Eskiler güzeldi ve bir gün bu günler mazi olunca aynı özlemi duymayacağımızı düşünüyorum. Eskiler güzeldi çünkü eskiden hepimiz daha masumduk.
  1 ... butterfly girl
 • mehmet günsür

  483.
  En başından beri hiç iyi bir oyuncu olarak görmedim kendisini. yani ne anlat istanbul filminde "biz birbirimizi seviyoruz " derken ne ses adlı üçüncü sınıf korku filminde "incecik bir çizgi " diye haykırırken ne de o ağlak dizideki "meryemce" seslenişleriyle hep itici ve yetersiz buldum kendisini. Yani bilemiyorum oyunculuk çok farklı bir iş ve bu adamda o yetenek ya yok ya da çok az. Fi de yine aynı. Bence hepimizin beyninde ezber gibi, bu adam iyi oyuncu diye kodlanmış insanların hafızasına.. bir numara yok bence ki zaten o kadar yakışıklı da değil.
  2 -2 ... butterfly girl
 • içinden geleni söyle

  817.
  inanamasam da yeniden biraz gülümser gibiyim.
  4 ... butterfly girl
 • alvaro negredo

  512.
  Gomis keşke anadolu takımlarına çuvalla gol atmak yerine bu adam gibi derbide gol atsaydı.
  ... butterfly girl
 • 2 aralık 2017 beşiktaş galatasaray maçı

  251.
  (bkz: #38086254) ben daha önce demiştim bu kaleciyle işimiz zor. Aptalca bir gol yedi ve direncimiz kırıldı.
  1 -6 ... butterfly girl
 • kemal kılıçdaroğlu

  10817.
  Arkasında medya desteği yok.. kaldı ki medya kendisine her konuda 7/24 adeta çamur atıyor. Ancak bu adam kibar ve seviyesini bozmadan gerçekleri söylüyor. Bu bile saygı duymak için yeterli.
  6 -1 ... butterfly girl
 • aybüke yalçın

  124.
  Öğretmenler günün kutlu olsun ayyüzlü melek.
  2 ... butterfly girl
 • necmettin yılmaz

  43.
  Öğretmenler günün kutlu olsun canım benim.
  ... butterfly girl
 • arabesk

  306.
  An itibariyle star tv de yayınlanan espritüel ve kara mizah film.eski türk filmlerini hicveden sahneleri muazzam.
  1 ... butterfly girl
 • ayla

  199.
  Filmi nihayet izleyebildim. Esasen daha önce bu öyküyü gazete haberlerinde okumuş ve etkilenmiştim, filme çekilmesi harika oldu. Genele baktığımızda filmi çok beğendim. Minik yavrucağa zaten diyecek tek kelime yok.. sahiden harika oynuyor filme inanılmaz uyum sağlamış. ismail hacıoğlu yine harika ve çok gerçekçi. Role tam isabet uymuş. Kızım derken insanın içini titretiyor, ali atay çok iyi oynamış hem derin, hem esprili, hem doğal bir rol oynamış ki bayıldım. Kim 500 milyar isterle tanıdığım adamın oyunculuğunu sevemedim bir türlü.. yani aslında sanki daha iyi biri bu adam ama nedense eğreti duran yanları var bilemiyorum. Mehmet esen harika yine. Adama general rolü tam denk gelmiş taner birsel de süper. Eric roberts i de görmek güzel oldu.
  Süleyman'ın sevdiği kızın hali tam bir "tipik türk kezbanlığı". Adama inat edercesine evlenmek tam bir kezbanlık..
  Altan erkekli'yi severim de her filmde birilerinin babasını oynamak zorunda mı?
  Süleyman'ı sadakatle ve sabırla seven nimet bence ayla konusunda da eşine destek vererek kendini sevdiriyor ki bir anlamda ayla sayesinde süleyman nimet'e kalbini açıyor bu harika bir detay.
  Fatmagülün yengesi rezalet oynamış yani ülkede hiç mi oyuncu yok da bu naif ve sevgi dolu babaya bu kızı reva görmüşler?
  Çetin tekindor müthiş bir duayen oyuncu ama role gitmemiş. Çok donuk ve tek tip oynamış. Filmin sonunda gerçek kavuşma anını görünce aradaki fark görülebiliyor. Keşke şener şen filan oynasaydı ya da "default" bir oyuncu da olabilirdi.
  Filmin ilk yarısı harika insanı içine alıyor hemen ama ikinci yarı biraz kopuk ve hızlı. Yani aniden 47 sene geçip depreme bağlanıyor arada güney kore ile olan bağlarımızı hatırlatmak için milli maç filan görülüyor bunlar biraz yüzeysel kalmış. Ben çatışma sahnelerini beğendim ama müzik çok kullanılmış. Hyundai reklamı ve filme uyumu iyi ama thy reklamı biraz fazla uzamış. Ayla'yı arayan belgeselci ablanın ingilizcesi biraz ezber gibi. Daha doğal olabilirdi. Kıza isim koyma sahnesi harikaydı. Karıncaların konu olduğu sahne çok ince elenmiş ve harika mesajlarla dolu.
  Caner kurtaran'ın motoru ve sürerken ki heyecanı bana sylvester stallone'un ilk kan filmindeki mustang'i çalıştırma anındaki heyecanı hatırlattı bana. Sevdim bu filmi çok sevdim.

  Nerede bir mazlum olsa ilk türk insanı okşar saçlarını.
  5 ... butterfly girl
 • nestor fernando muslera micol

  2294.
  Bu aralar nedense havaya girmiş. Tüm kale vuruşları kısa ve rakip takıma gidiyor. Çalım denemeleri, gereksiz kartlar vs. Ciddi ciddi yerine diğer yabancı kalecinin oynamasını istiyorum. O kadar sene fransa liginde oynamış kaleci çok kötü değildir sanırım.
  2 ... butterfly girl
 • yeni şeyler getiriyorum